ناسا میزبان جلسات مصاحبه برای ماموریت “تعویض پرسنل” بعدی توسط اسپیس-اکس خواهد بود

این متن در تاریخ 24 فوریه برای بروزرسانی نماینده JAXA که در جلسه کنفرانس خبری کلیات ماموریت crew-2 شرکت کرده است به روز شده است.

ناسا دومین پرواز برای تعویض پرسنل را با یک فضاپیمای مسافربری حامل فضانوردان به مقصد ایستگاه فضایی بین‌المللی، با اعلام برگزاری دو کنفرانس خبری برجسته کرد. این کنفرانس‌ها از دوشنبه  یک مارس، ساعت 12:30 بعدازظهر به وقت ساحل شرقی آغاز می‌شوند. این جلسات که در مرکز فضایی جانسون در شهر هیوستون برگزار می‌شوند، به طور زنده از شبکه تلویزیونی ناسا، اپلیکیشن ناسا و وبسایت ناسا پخش می‌شوند.

ماموریت SpaceX Crew-2 ناسا، فضانوردان: شین کیمبرو و مگان مک‌آرثر از ناسا، آکیهیکو هوشیده از JAXA (آژانس اکتشافات هوافضایی ژاپن) و فضانورد ESA (آژانس فضایی اروپا) توماس پِسکِت را حمل خواهد کرد. این فضانوردان توسط فضاپیمای  Crew Dragonکه روی یک موشک فالکون 9 سوار است به ایستگاه فضای فرستاده خواهند شد. طبق برنامه‌ریزی انجام شده، پرتاب در تاریخی پس از 20 آوریل از مجتمع پرتاب موشک ناسا در مرکز فضایی کِنِدی در فلوریدا انجام می‌شود.

حضور کلیه رسانه‌ها در این نشست به صورت از راه دور خواهد بود و هیچ رسانه‌ای به هیچکدام از پایگاه‌های ناسا راه داده نخواهد شد. برای شرکت در کنفرانس‌ها از طریق تلفن یا برای درخواست مصاحبه با نفرات تیم، خبرنگاران باید با اتاق خبری جانسون با شماره 281-483-5111 یا jscommu@mail.nasa.gov قبل از ساعت 12 ظهر پنجشنبه 25 فوریه تماس بگیرند.

جلسات و شرکت‌کنندگان به شرح زیر هستند:

ساعت 12:30 ظهر – نشست خبری کلیات ماموریت Crew-2 با شرکت:

 • کثی لودرز،جانشین مدیریت اکتشافات و عملیات انسانی، دفترفرماندهی ناسا
 • استیو استیچ، مدیر، پروژه پرسنل مسافربری، مرکز فضایی کندی
 • جوئل مونتالبانو، مدیر، ایستگاه فضایی بین‌المللی، جانسون
 • بنجی ریید، مدیر ارشد، پروژه سفرهای فضایی انسانی، اسپیس اکس
 • هیروشی ساساکی، قائم مقام و مدیرکل JAXA، مدیریت فناوری سفرهای فضایی انسانی
 • دیوید پارکر، مدیر، اکتشافات روباتیک و انسانی، ESA

ساعت 2 بعد از ظهر – کنفرانس خبری پرسنل با حضور:

 • فضانورد شین کیمبرو، فرمانده فضاپیما، ماموریت SpaceX Crew-2ناسا
 • فضانورد مگان مک‌آرثر، خلبان، ماموریت SpaceX Crew-2ناسا
 • فضانورد آکیهیکو هوشیده، تکنسین، ماموریت SpaceX Crew-2ناسا
 • فضانورد توماس پسکت، تکنسین، ماموریت SpaceX Crew-2ناسا

ساعت 3:30 بعدازظهر- مصاحبه خبری آزاد

 • فضانوردان Crew-2 جهت پاسخ به تعداد محدودی از سوالات از راه دور خبرنگاران، حاضر خواهند بود.

شین کیمبرو فرمانده فضاپیمای Crew Dragon و ماموریت Crew-2 است. کیمبرو مسئول تمامی‌مراحل پرواز است از پرتاب تا بازگشت. او همچنین به عنوان مهندس پرواز Expedition 65 در ایستگاه فضایی خدمت خواهد کرد. کیمبرو که در سال 2004 به عنوان فضانورد ناسا انتخاب شد، برای اولین بار سوار بر شاتل فضایی Endeavour برای بازدید از ایستگاه فضایی در سال 2008 و ماموریت STS-126 به فضا رفت. سپس با فضاپیمای روسی سایوز برای اکتشاف 49/50  در سال 2016عازم فضا شد. او در مجموع 189 روز در فضا بوده است و شش پیاده‌روی فضایی انجام داده است. او همچنین به عنوان سرهنگ نیروی زمینی ارتش آمریکا بازنشسته شده، مدرک کارشناسی هوافضایش را از دانشگاه نظامی‌وست‌پوینت نیویورک و مدرک کارشناسی ارشدش را در رشته‌ی تحقیقات عملیاتی از موئسسه تکنولوژی جورجیا در آتلانتا کسب کرده است.

مگان مک‌آرثر خلبان فضاپیمای Crew Dragon و جانشین مامورت است. مک‌آرثر مسئول سیستم‌ها و عملکرد فضاپیما است. او همچنین از پرسنل طولانی مدت ایستگاه فضایی خواهد بود و این اولین سفرش به ایستگاه فضایی است. او که در سال 2000 به عنوان یک فضانورد انتخاب شد، با فضاپیمای آتلانتیس در ماموریت STS-125 که آخرین ماموریت تعمیر تلسکوپ فضایی هابل بود، در سال 2009 به فضا رفت. مک‌آرثر به مدت 12 روز و 21 ساعتی که در فضا بوده، اوپراتور بازوی روباتیک بوده است که وظیفه‌ی نگه‌داشتن تلسکوپ و حرکت دادن پرسنل در طول پنج پیاده‌روی فضایی لازم برای انجام تعمیرات لازم و ارتقا تلسکوپ را بر عهده داشت. او از دانشگاه کالیفورنیا، لس آنجلس مدرک کارشناسی مهندسی هوافضا دارد و از دانشگاه کالیفورنیا، سن‌دیگو دکترای اقیانوس‌شناسی گرفته‌است.

آکیهیتو هوشیده یک تکنسین Crew-2 است. به عنوان یک تکنسین با فرمانده و خلبان ارتباط تنگاتنگی خواهد داشت تا فضاپیما را در پرتاب دینامیک و بازگشت پایش کند. هنگامی‌که به ایستگاه برسند، هوشیده مهندس پرواز  Expedition65خواهد شد. هوشیده در سال 1992 به آژانس ملی توسعه فضایی ژاپن (NASDA) ملحق شد که اکنون به JAXA تبدیل شده. وی در فوریه سال 1999 به عنوان کاندید فضانوردی برگزیده شد. او دو سفر فضایی در کارنامه‌ دارد. در ژوئن 2008 در ماموریت STS-124 او به ایستگاه فضایی رفت تا مدول آزمایشی Kibo ژاپن را به ایستگاه فضایی بین‌المللی برساند. از جولای تا سپتامبر 2012 او به مدت 124 روز در ایستگاه فضایی، به عنوان مهندس پرواز برای ماموریت Expedition 32/33 حضور داشت. Crew Dragon سومین فضاپیمایی است که نوگوچی با آن به آزمایشگاه در حال چرخش دور زمین سفر می‌کند.

توماس پسکت نیز به عنوان تکنسین Crew-2 با فرمانده برای پایش فضاپیما در پرتاب دینامیک و بازگشت در تعامل خواهد بود. پسکت همچنین از پرسنل طولانی مدت ایستگاه فضایی خواهد بود. او به عنوان فضانورد برگزیده در سال 2009 توسط ESA انتخاب شد و به عنوان یک Eurocom که از مرکز کنترل ماموریت، که با فضانوردان در حال ماموریت در ارتباط است، مشغول کار بود. او قبلا به عنوان عضوی از Expedition 50 و 51با فضاپیمای روسی سایوز،  پرواز کرده است و 196 روز را در فضا سپری کرده است. ماموریت او همچنین شامل دو پیاده‌روی فضایی برای تعمیر و نگهداری ایستگاه فضایی بوده است: یکی برای جایگزینی باتری‌های کانال الکتریکی، و دیگری برای تعمییر نشت خنک‌کننده و تعمیر کردن بازوی رباتیک.

 

 

منبع: nasa.gov

ترجمه:   Astral.ir

0 مورد نقد و بررسی

Astral

→ خواندن مطلب قبلی

آسمان این هفته 4ام تا 11 ژوئن: خورشیدگرفتگی به شکل حلقه‌ی آتشین

خواندن مطلب بعدی ←

از Astral بپرسید: راه‌ شیری از کهکشان آندرومدا چگونه به‌ نظر می‌آید؟

نظرات خود را ترک کنید